• Kategorijos

  • Zujūnai 2016 kovo 8
#besmegenis, #pavasaris

2008 bliuzo naktų dalyvių sąrašas

Atnaujintas bliuzo naktų puslapis ir dalyvių sąrašas (kaip ir mano tinklarašty jau įdėtos ir nuorodos kur galima paklausyti muzikos), todėl atnaujinu ir aš:

www.bliuzonaktys.lt praneša:

2008 bliuzo naktų dalyvių sąrašas:

„Bliuzo naktyse 2008” – geriausias Jungtinės Karalystės bliuzmenas

http://www.myspace.com/paullambkingsnakes

Geriausiu Jungtinės Karalystės bliuzo atlikėju šešis kartus tituluotas Paulas Lambas ir jo grupė „The King Snakes“ šių metų liepos mėnesį koncertuos Lietuvoje. Liepos 4-5 dienomis Varniuose, prie Lūksto ežero (Telšių raj.) vyksiančiame 16-ajame tarptautiniame bliuzo festivalyje „Bliuzo naktys 2008“ grupė „Paul Lamb & the King Snakes“ pristatys gerbėjų ir kritikų liaupsėmis sutiktą albumą „Snakes and Ladders“.

„Lūpinės armonikėlės virtuozas P.Lambas ir jo grupė „The King Snakes“ yra vieni talentingiausių bliuzo atlikėjų Europoje. Jų atliekamas bliuzas ne tik pasižymi išskirtinu profesionalumu, bet ir atskleidžia tikrąją šio žanro magiją. Turuose grupė praleidžia iki 290 dienų per metus, tad labai džiaugiamės, kad pavyko susitarti dėl „Bliuzo naktų 2008“ festivalio įtraukimą į P.Lambo ir jo grupės turnė grafiką“, – pranešime spaudai kalbėjo festivalio „Bliuzo naktys 2008“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Nuo 1991 metų „Paul Lamb & the King Snakes“ metiniuose BBC apdovanojimuose net penkis kartus buvo pripažinta geriausia Didžiosios Britanijos bliuzo grupe, jų albumai keturis kartus tituluoti geriausiais metų bliuzo albumais. P.Lambas yra įtrauktas į Britų bliuzo šlovės galeriją, daug apdovanojimų yra pelnę ir jo grupės „The King Snakes“ nariai.

Kilęs iš pramoninio Newcastle miesto, P.Lambas pradėjo savo karjerą būdamas vos penkiolikos metų. Netrukus jaunasis talentas atstovavo Jungtinei Karalystei Pasauliniame lūpinės armonikėlės čempionate, kur užėmė antrą vietą. Išpuoselėtas atsidavimas ir aistra bliuzui lėmė šio atlikėjo įsitvirtinimą tarp elitinių lūpinės armonikėlės meistrų. P.Lambo virtuoziškas partijas galima išgirsti tokių roko grandų kaip „The Who“ ar Rod Stewart dainose. „P.Lambui ir jo grupei „The King Snakes“ būdingas nuostabus meistriškumo ir improvizacijos derinys. Kol Paulas Lambas gyvas, bliuzas gerose rankose“, – naujausio grupės albumo „Snakes & Ladders“ recenzijoje teigia bliuzo korifėjus Gordonas „Buzz“ Brownas.

„Paul Lamb & the King Snakes“ – ne vienintelė pasaulinio garso bliuzo įžymybė, šiais metais atvyksianti į Lūksto pakrantėje rengiamą festivalį „Bliuzo naktys 2008“. „Bliuzo naktų“ lankytojus harmoningais bliuzo ir soul deriniais džiugins ir amerikietis Tadas Robinsonas, šiais metais nominuotas net dviem prestižiniams JAV „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimams bei paskelbtas vienu iš penkių geriausių soul ir bliuzo atlikėjų.

TAD ROBINSON (USA)
http://www.myspace.com/tadrobinson

Gegužės pradžioje JAV vykusioje prestižinėje „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimų ceremonijoje dviejose kategorijose nominuotas JAV soulo muzikos korifėjus Tadas Robinsonas šių metų liepos mėnesį koncertuos Lietuvoje. Amerikietiško soulo guru vadinamas T.Robinsonas koncertuos liepos 4-5 d. Varniuose, prie Lūksto ežero (Telšių raj.) vyksiančiame 16-ajame tradiciniame tarptautiniame festivalyje „Bliuzo naktys 2008“.

„Po du paskutinius T.Robinsono albumus „Did You Ever Wonder?“ ir „New Point of View“ lydėjusių muzikos kritikų visiems bliuzo ir soulo gerbėjams akivaizdu, kad T.Robinsonas šiuo metu yra savo karjeros zenite. Neabejoju, kad jo ypatingo tembro balsas ir lūpinės armonikėlės solo prie „Bliuzo naktų 2008“ scenos sutrauks tiek nuolatinius festivalio lankytojus, tiek pirmąkart atvykusius į šią po atviru dangumi vykstančią bliuzo fiestą“, – teigė festivalio „Bliuzo naktys 2008“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Praėjusiais metais T.Robinsono išleistas albumas „New Point of View“ pateko į geriausių 2007-ųjų bliuzo albumų penkioliktuką, o pats T.Robinsonas prieš dvi savaites buvo nominuotas net dviem prestižiniams „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimams. Amerikietis paskelbtas vienu iš penkių geriausių soulo ir bliuzo atlikėjų, o „New Point of View“ – vienu iš penkių pretendentų gauti geriausio 2007 metų soulo ir bliuzo albumo apdovanojimą.

„Kai T.Robinsonas mirs, jis keliaus į soulo rojų – vietą, rezervuotą vos keliems žmonėms“, – apie kolegą yra sakęs „Grammy“ nominantas Otis Clay.

Niujorke užaugusio „mėlynakio soulo atlikėjo“ („blue eyed soul singer“) dainos kritikų vertinamos dėl puikiai derinamų bliuzo, soulo ir poezijos elementų. Užsitarnavęs pagarbą JAV rytinės pakrantės bliuzo bendruomenėje, į plačiuosius muzikos vandenis T.Robinsonas pirmąkart išplaukė su grupe „Dave Specter & the Bluebirds“. 1994 m. išleistas bendras šios kompanijos ir T.Robinsono albumas „Blueplicity“ susilaukė itin teigiamo kritikų ir gerbėjų įvertinimo. Tais pačiais metais amerikietis išleido pirmąjį solinį albumą „One to Infinity“. Vėliau atlikėjas eksperimentavo su soulo ir bliuzo muzika, išleido perdainuotų Janis Joplin kūrinių albumą.

Lūksto ežero pakrantėje nuo didžiosios „Bliuzo naktų 2008“ scenos T.Robinsonas atliks geriausius kūrinius iš dviejų paskutinių itin didelio pasisekimo sulaukusių albumų, jei publika pageidaus – ir kelias hipių dievaitės Janis Joplin dainas. T.Robinsono pėdsakas atsiras „Kanopų“ alėjoje Lūksto ežero pakrantėje, šalia kitų žvaigždžių, aplankiusių Varnius per pastaruosius 15 metų, pėdų atspaudų.

Pastovūs bliuzo naktų svečiai:

Latvian Blues band(LV)
http://www.myspace.com/latvianbluesband

ALEX ROSSI(BR)
http://www.myspace.com/itsalexrossi
http://www.alexandrerossi.com/

SIDETRACK (NOR)
http://www.myspace.com/sidetrackblues

Lance Harrison (USA)
http://www.myspace.com/lanceharrisonband

Jostein Forsberg (NOR)
http://www.myspace.com/spoonfulofblues

Khaliff “Wailin“ Walter(USA)
http://www.myspace.com/khalifwailinwalter

Road Band(LT)
http://www.myspace.com/theroadbandmusic

SideTrack(NOR)
http://www.myspace.com/sidetrackblues

Blues Makers(LT)
http://www.blues.lt/bluesmakers

Arina(LT)

http://www.arinablues.lt/
http://www.myspace.com/vetobank

Bites Bues band(LV)
http://www.bluesclub.lv/

Bullfrog Brown (EST)
http://www.myspace.com/bullfrogbrown


Mirta & Co(LV)

A.Belkin Trio (LT)

Dalyvių sąrašas dar pilnės…

Reklama

Vienas atsakymas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: