• Kategorijos

  • Zujūnai 2016 kovo 8
#besmegenis, #pavasaris

Pašto perkėlimas į GMail

Puikus straipsnelis iš serveriai.lt aktualus tiems, kas turi nusipirkę www adresą – subdomeną.

Aš jau seniai pripratęs prie g-mailo, todėl greitai pasinaudojau šia puikia paslauga. Ir vietos pašto dėžutėms pakankamai, ir šiaip patogu. Ir nereikia užsirašinėti ir galvoti prisimenant savo pašto adresą. Pavyzdžiui: vardas@domenas.

Pašto perkėlimas į GMail

Jei esate labiau pripratę prie GMail pašto sąsajos, galite į šią sistemą nesunkiai perkelti visas savo el. pašto dėžutes (pvz., vardas@jūsų-domenas.lt). Tam tereikia turėti WWW adresą ir atlikti kelis paprastus žingsnius.

1. Google Apps sąskaitos sukūrimas

Apsilankykite google.com/a adresu ir užsiregistruokite. Jūs galite rinktis nemokamą paslaugų paketą, registruojantis reikės nurodyti savo kontaktinius duomenis ir WWW adresą (pvz., jūsų-domenas.lt).

2. WWW adreso nukreipimas

Dabar susiekite savo WWW adresą su nauja Google Apps sąskaita. Prisijunkite prie klientų sistemos, paslaugų sąraše pasirinkite savo adresą ir spauskite mygtuką “Nukreipti“ (arba “Pakeisti“, jei adresas jau nukreiptas).

Jei adresui esate užsakę talpinimo planą, tuomet nukreipimo lange pažymėkite “Nukreipti į serverį (IP)“, palikite dabartinį serverio IP adresą, o į MX laukelį įrašykite “ASPMX.L.GOOGLE.COM“ (be kabučių).

SVARBU! Po šio pakeitimo jūsų WWW adreso paštas bus atrištas nuo mūsų serverio, todėl jums siunčiami laiškai į mūsų serverį daugiau nebepateks. Jums reikės kuo greičiau susieti savo paštą su Google Apps.

Jei adreso niekur netalpinate, pažymėkite “Nukreipti į puslapį“, į puslapio laukelį įveskite adresą “http://partnerpage.google.com/jūsų-domenas.lt“ (be kabučių, nepamirškite pakeisti jūsų-domenas.lt į tikrą adresą), o į MX laukelį įrašykite “ASPMX.L.GOOGLE.COM“.

3. Adreso patikrinimas

Google reikalauja patikrinti, ar adresas tikrai priklauso jums (nuorodos pavadinimas “Verify your domain ownership“). Jums bus suteiktas specialus kodas (pvz., googleffffffgfjkl12xjs), užsirašykite šį kodą ir pasirinkę savo adresą klientų sistemoje, įveskite jį ties “Subdomenai“ skyriumi ir spauskite “Nukreipti“.

Nukreipimo lange pažymėkite “Sukurti sinonimą“ ir į CNAME laukelį įveskite “google.com“ (be kabučių).

Patikrinimas yra būtinas, be jo su jūsų adresu neveiks Google Apps sistema.

4. Papildomi subdomenai

Jūs galite sukurti patogesnius adresus Google programoms (pvz., “mail.jūsų-domenas.lt“ vietoje “mail.google.com/a/jūsų-domenas.lt“). Tam pasirinkite savo adresą klientų sistemoje ir “Subdomenai“ skyriuje paeiliui suveskite šiuos pavadinimus:

  • mail
  • docs
  • start
  • calendar
  • sites

Kaskart nukreipimo lange pažymėkite “Sukurti sinonimą“ ir į CNAME laukelį įveskite “ghs.google.com“ (be kabučių).Vėliau Google Apps sistemoje pasirinkite “Change URLs for multiple services“ nuorodą ir nurodykite, kad naudosite savo patogesnius adresus.

5. Veikimo pradžia

Kai atliksite visus šiuos veiksmus, Google per 24-48 val. atliks jūsų WWW adreso nustatymų patikrinimą ir aktyvuos GMail paštą bei kitas programas. DNS nustatymų keitimai pilnai įsigalioja per 24 val., tad atlikę bet kokius pakeitimus nepamirškite atitinkamai palaukti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: