• Kategorijos

  • Zujūnai 2016 kovo 8
#besmegenis, #pavasaris

Džiazo pianino video: garsiausi džiazo pianistai

Bill Evans

Bill Evans (1929 m. rugpjūčio 16-ąją Plainfielde – 1980 m. rugsėjo 15-ąją Niujorke ) garsus džiazo pianistas.

Klausantis Evanso, atrodo, kad džiazas išplaukia iš paveikslų.
Nutiestas kelias vaizduotei pavyzdžiui: “Blue in green“,

How deep is the ocean“,

Spring is here

Jo muzika labai gyva ir tapybiška, “apčiuopiama“ kaip paveikslai.

Dažnai klaidingai vertintas kaip “baro“ pianistas, iš tiesų Evansas buvo koncertuojantis pianistas, savo trio su kontrabosu ir mušamaisiais – jiems leisdavo palikti tik ritminio fono vaidmenį ir tapti, tokiais pat svarbiais kaip pianinas, solo instrumentais. Bill tęsia revoliuciją, kurią Coltrane ir Elvin Jones pradėjo nuo švelnios jausmingos muzikos, primenančios Debussy.Todėl jis tapo kelrodžiu ne tik būsimioms žvaigždėms tokiems kaip Keith Jarrett, Chick Corea, Herbie Hancock bet taip pat ir jauniesiems tokiems kaip Brad Mehldau ir Lyle Mays.

Keith Jarrett

Keith Jarrett, gimė Alentaune (Pensilvanija), 1945 m. gegužės 8-ąją yra vienas įdomiausių džiazo pianistų.

Miles Davis pastebėjo jį elektrinės revoliucijos (electric revolution) metu. Davis mokėjo pastebėti talentus. Ir pakvietė groti su juo (nuo 1970 iki 1971) ir žymių albumų “Live Evil“ and “Live at Fillmore“ įrašymui. Šiuo periodu Mileso grupėje galima buvo pamatyti ir Herbie Hancock ir Chick Corea šalia.
Keith Jarrett Trio

2004 Jarrett laimėjo Leonie Sonning Music Apdovanojimą. Paprastai šis garbingas prizas būdavo teikiamas klasikos muzikantams ir kompozitoriams. Pirmasis muzikantas, kuris laimėjo tai, buvo Igor Stravinsky 1959 – aisiais. Miles Davis – vienintelis muzikantas anksčiau gavęs Leonie Sonning Music Award.

Chick Corea

Armando Anthony “Chick“ Corea (gimęs 1941 m. birželio 12-ąją Chelsea, Masačusetsas) yra džiazo pianistas (keyboardist) labiausiai išgarsėjęs jazz fusion įrašais aštuntąjam dešimtmety.

Corea pradėjo savo karjerą Blue Mitchell trimitininku septintąjame dešimtmetyje kartu su dideliais Lotynų Amerikos muzikantais, tokiais kaip Willie Bobo ir Mongo Santamaria. Jo pirmas kaip lyderio albumas yra “Tones for Joan’s Bones“ 1966-aisiais. Po dvejų metų jis publikavo, “Now he sings now he sobs“, kuris ir pradėjo džiazo legendą. Šio albumo įrašyme dalyvavo būgnininkas Roy Haynes ir kontrabosistas Miroslav Vitous. Jis buvo Chick Corea Elektric Band ir Akoustic Band įkūrėjas. Chick Corea Elektric Band ir Chick Corea Akoustic Band dalyvavo talentingi muzikantai tokie kaip John Patitucci, Dave Weckl ir Frank Gambale.

Ir abi aukščiau aprašytos žvaigždės groja kartu:
Keith Jarrett & Chick Corea Plays MOZART(K.365:3.Allegro)

Kadangi apie Chick Corea rašiau kituose savo užrašuose, dar norėčiau įdėti jo pokštą
Chick Corea Rusijos televizijos studijoje groja mušamaisiais (Avishai Cohen piano, Jeff Ballard percussion)

Harbie Hancock

Herbert Jeffrey Hancock, geriau žinomas kaip Herbie Hancock (gimė 1940 m. balandžio 12-ąją Čikagoje, Ilinojus), yra kitas garsus džiazo, fusion ir funky pianistas ir klavišininkas.

Billy Cobham, Herbie Hancock, and Ron Carter

Cantaloupe Island yra viena iš jo garsiausių dainų, ir tai yra šiuolaikinio džiazo standartas.

Originali kompozicija yra dalis “Empyrean Isles“ albumo (1964), kurioje kartu groja: Freddie Hubbard (Trimitas), Hancock (pianinas), Ron Karteris (kontrabosas) , Tony Williams (būgnai). 1994 US3 įrašė šios dainos remiksą užterštą repu.

Micheal Petrucciani

Michel Petrucciani (Orange, Prancūzija, 1962 m. gruodžio 28-ąją – Niujorkas, 1999 m. sausio 6-ąją) buvo vienas iš labiausiai įvertintų džiazo pianistų. Ir ypatingai mano mėgstamas. Kaip pasakoje – bjauri rupūžė pabučiuota virsta karalaite, taip negražusis Michel Petrucciani virsdavo muzikos karaliumi prisėdęs prie fortepijono.

Nepaprastai apdovanotas muzikalumu ir žmogiškumu (nors fiziškai nuskriaustas). Tai leido jam groti kartu su tokiais muzikantais kaip Dizzy Gillespie, Jim Hall, Wayne Shorter, Palle Daniellson, Eliot Zigmund, Eddie Gomez ir Steve Gadd. Per savo trumpą karjerą Michel laimėjo “Django Reinhardt Award“, ir jis buvo “Knight of the Onour Legion“.

Michel Petrucciani – Take the a Train

MICHEL PETRUCCIANI – CARAVAN

Oscar Peterson

Oscar Peterson (Monrealis, Kvebekas, 1925 m. rugpjūčio 15-ąją-) yra puikus pianino virtuozas ir vienas iš geriausių džiazo kompozitorių. Jo nuostabus periodas buvo nuo 1950 ir 1960. Tais metais jis grojo su didžiaisiais džiazo menininkais tokiais kaip Ella Fitzgerald, Lester Young, Anita O’Day ir Stan Getz. Kai kas jį laiko džiazo pianistu turinčiu geriausią atlikimo techniką.

Oscar Peterson – You Look Good To Me

Oscar Peterson solo

Oscar Peterson & Count Basie – Slow Blues

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: