• Kategorijos

  • Zujūnai 2016 kovo 8
#besmegenis, #pavasaris

Egipto piramidžių paslaptys

Pabuvus dar nesename Mocarto “Stebuklingosios fleitos“ pastatyme, tiesiog persunktame Egipto tema, kažkaip netyčia užkliuvo piramidės viename iš bendravimo portalų. Prisiminiau, turbūt vieno iš pirmųjų lietuvių-lenkų keliautojų Radvilos Našlaitėlio (gal pirmojo lietuvio, užlipusio ant Egipto piramidžių) knygą „Kelionė į Jeruzalę“.

Beje 2009-aisiais galima bus paminėti šio žymaus žmogaus 460-asias metines.

Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis (lenk. Mikołaj Krzysztof Radziwiłł (Sierotka), 1549 m. rugpjūčio 2 d. Čmieluve1616 m. vasario 28 d. Nesvyžiuje) – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikas, Abiejų Tautų Respublikos valstybės ir karinis veikėjas, kartografas. Tai, kad kunigaikštis buvo renesansiškų, o tai reiškia – plačių pažiūrų – liudija toks faktas: Šventojoje Žemėje kunigaikštis išbuvo dvi savaites, kitus du mėnesius praleido Egipte. Taigi Našlaitėlį domino ne tik kulto pastatai bibline prasme, bet ir pasaulio architektūriniai paminklai. „Kelionė į Jeruzalę“-lotyniškai parašyta knyga – ir XVI – XVII a. kelionių vadovas ir bestseleris – knyga apie keliones ir nuotykius… Skaitoma lengvai ir įdomiai.

Mūsų laiku įdomi Rusijos istorikų ir kitų specialybių žmonių draugija „Alternatyvios istorijos laboratorija“ aprašo įvairias tyrinėjimo – filmavimo ekspedicijas organizuojamas įvairių fondų, t. sk. mokslo vystymo fondo “III tūkstantmetis“ ir televizijos projekto „Uždraustosios istorijos temos“. Ekspedicijų ataskaitas galima rasti:

http://lah.ru/exped.htm

Pasakojama:

Sunku, būnant Egipte nepasiduoti nuo piramidžių sklindančiai paslaptingai energijai. Egipte yra daugiau negu šimtas piramidžių, bet septynios iš jų kardinaliai skiriasi nuo visų likusių statybos technologija ir metodais. Jos tiek išsiskiria iš bendro primytivoko senovės Egipto visuomenės įvaizdžio, kad leidžia iškelti
versiją, kad jos buvo sukurtos prieš pirmuosius faraonus gerokai ankstesnės civilizacijos. Tų, kuriuos patys egiptiečiai pavadino dievais – civilizacijos, kuri pasiekė labai aukštą išsivystymo lygį.

Тайны пирамид говорит Андрей Скляров

Video apie egipto piramides:


Тайна египетских пирамид 01

Тайна египетских пирамид 02

Тайна египетских пирамид 03

Тайна египетских пирамид 04

Тайна египетских пирамид 05

Pagal aukščiau aprašytos ekspedicijos medžiagą sukurtas yra sukurtas filmas.
Filmo režisierius Andrejus Skliarovas mokslo vystymo fondo „III tūkstantmetis“ direktorius.

Atsisiunčiau šiuos filmukus.

Запретные темы истории. Загадки Древнего Египта

Filmas „Uždraustos istorijos temos. Senojo Egipto paslaptys“

Pagaminta Rusijoje 2007, 2008 m.
Režisierius Andrejus Skliarovas
Filme: Andrejus Skliarovas, Andrejus Žukovas, Dmitrijus Pavlovas, Aleksejus Teslenka, Viačiaslavas Kurskis, Dmitrijus Ogaj.

Filmas „Senojo Egipto paslaptys“ sukurtas pagal kelių ekspedicijų medžiagą, remiasi faktais ir hipotezėmis, kurios akademinio mokslo srityje sąmoningai nutylimos, nes sugriautų visuotinai įprastą ir priimtą žmonijos praeities įsivaizdavimą. Gana daug objektų Egipte yra uždari, į juos neįleidžiami turistai, juose neleidžiama filmuoti, fotografuoti. Todėl daug ką filme žiūrovas pamatys pirmąsyk. Filmo kūrėjai rėmėsi ne viena ar kita žinoma teorija, o tik realiais faktais,  sveiku protu ir prasminga logika. Ir toks požiūris sąlygoja neišvengiamą išvadą, kad tūkstančius metų iki pirmųjų faraonų egzistavo labai išsivysčiusi civilizacija, kuri savo žiniomis ir technologija buvo daug pranašesnė ne tik už primityvią senovės Egipto visuomenę, bet pranašesnė ir už šiuolaikinę žmoniją. Tos civilizacijos atstovus, senovės Egiptiečiai pavadino dievais…

Sekančiuose 6 įrašuose galima pasižiūrėti filmo visas 6 dalis, mano atsisiųstą ir įdėtą MySpace.

Dėdamas čia pasinaudojau naująja galimybe wordpress’e dėti video iš daugelio puslapių, (ten kur yra embed kodas) tame tarpe ir iš MySpace   – Use VodPod to post videos from hundreds of sites (beta).

Apie piramides įdomus ir man gana naujas požiūris. Juk ir dabar net YouTube galima surasti ne vieną iliustraciją ir net inscenizaciją – rekonstrukciją kaip Egipto piramidžių blokai buvo liejami iš betono.

Man jau yra didelis noras važiuoti į Egiptą pačiam pasižiūrėti… ;)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: